İstanbul Lokma Dağıtımı

Beyoğlu Hayır Lokması

Beyoğlu Hayır Lokması

Beyoğlu Taksim lokmacı hizmeti ile isminden söz ettiren firmamız, en iyi Beyoğlu hayır lokması faaliyetlerine devam etmektedir. En kaliteli ve uygun fiyatlı lokmacı Beyoğlu hizmeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Beyoğlu İstanbul Lokmacı

İstanbul Beyoğlu lokmacı hizmeti pek çok nedenden dolayı tercih edilebilir. Beyoğlu hayır lokması genellikle ölülerin ardından lokma döktürmek şeklinde olur. Beyoğlu İstanbul lokmacı hizmeti, aynı zamanda bir sınavdan sonra, memuriyet nedeniyle veya adak için de tercih edilebilir. Düğün, nişan, söz ve sünnet gibi etkinlikler için de lokma döktürmek istenebilir.

Lokma geleneği ülkemizde oldukça popülerdir. Lokmanın geçmişi Osmanlı dönemine dayanmaktadır. O zamanlarda yalnızca soylu kişilerin tüketebildiği lokma, zamanla halk tarafından da bilinen ve tüketilebilen bir yiyecek olmuştur. Lokmanın ünü tüm kentlerimizde meşhurdur. Esasen İzmir’e özgü olduğu bilinse de lokma tatlısı bütün illerde döktürülmektedir. Bununla beraber hayır lokması Yunanistan, Balkanlar ve Arabistan’da da yaygındır ve bilinen bir tatlıdır.

Hayır Lokması

Beyoğlu Lokmacı Arabası

Beyoğlu lokma arabası ile dağıtımı gerçekleştirilen Beyoğlu hayır lokması, araç önünde insanların kuyruk oluşturması ile bilinir. İnsanlar lokma almak için sıraya girerler. Lokma kültüründe lokmayı tüketen ve döktüren kişiler sevap kazanmaktadır. Bu nedenle de kültürümüzdeki yeri ve önemi çok ayrıdır. Lokma arabaları genellikle okul kenarları, işlek cadde yanları, cami çıkışları vb. yerler olur. İsteğe göre farklı bir yerde de lokma arabası konumlanabilir.

Beyoğlu lokmacı hizmeti ile döktürülen lokma temelde iki farklı çeşide ayrılır. Birincisi İzmir lokmadır. İkincisi ise saray lokmasıdır. İzmir lokmanın boyutu diğer lokmaya göre daha büyüktür. Bu lokma çeşidi çay bardağı ağzının büyüklüğü kadardır. Saray lokması ise İzmir lokmaya göre nispeten daha küçüktür ve iri bir zeytin tanesi kadardır. Kürdana batırılıp tüketilir. İzmir lokma üçerli servis edilir iken, saray lokması altışarlı olacak şekilde servise sunulur.

Beyoğlu Hayır Lokması Fiyatları

Beyoğlu hayır lokması fiyatları değişir. Bu değişikliğin sebebi adettir. Beyoğlu lokmacı hizmeti sağlayan firmamız, uygun fiyatları ile de isminden söz ettirir. Siz de Beyoğlu hayır lokmacısı hizmeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz.