İstanbul Lokma Dağıtımı

Bayrampaşa Hayır Lokması

Bayrampaşa Hayır Lokması

Bayrampaşa hayır lokması, en iyi hizmeti sizler için sunuyor. İstanbul’un her yerine hizmet sağlayan firmamız, Bayrampaşa lokmacı hizmetiyle ayağınıza geliyor. En temiz ve problemsiz hizmet almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bayrampaşa İstanbul Lokmacı

Hayır lokması, pek çok sebeple döktürülüyor. İster iş yeri açılışı ister hayır için İstanbul Bayrampaşa lokmacı arıyor olun, firmamızdan en iyi hizmeti alabilirsiniz. Lokma, un, tuz, şeker ve maya ile hazırlanan bir hamurdan elde edilir. Bu hamur sonrasında koyu kıvamlı bir şerbetle birleştirilir. Ardından lokma elde edilir. Lokmanın çıtırlığı ve lezzeti kendine özeldir. Ülkemiz kültüründe vazgeçilmez olan lokma, uzun senelerden bu yana biliniyor. Özellikle İzmir ve İstanbul’da yaygın olan lokma, esasen ülkemizin tüm şehirlerinde döktürülüyor. Eskisen yalnızca saray halkının tükettiği bir tatlı olan Bayrampaşa hayır lokması, ilerleyen dönemlerde halk tarafından da tüketilmeye başlanmıştır. Lokma yalnızca Türkiye değil, Yunanistan ve Arabistan’da da yaygındır. Bayrampaşa İstanbul lokmacı ünü bu sebeple de ülkemiz sınırlarını aşmaktadır.

Bayrampaşa Lokmacı Arabası

Bayrampaşa lokma arabası ile dökülen lokma, genelde okul önleri, cami giriş/çıkışları ve cadde kenarlarında döktürülür. Lokmacı arabası önünde kuyruklar oluşur ve insanlar lokma almak için sıraya girerler. Bayrampaşa lokmacı arabası önünde sıraya giren insanlar hem sevap edinmek hem de lokma yemek için bu eylemi gerçekleştirirler. Çünkü lokmayı hem döktüren hem de tüketen sevap kazanmaktadır. Bu yüzden de lokmanın önemi ülkemizde bir hayli fazladır.

Lokma temelde iki farklı türde yapılır. Birincisi İzmir lokma şeklinde bilinir. Boyut olarak bir çay bardağı ağzı büyüklüğünde olur. Orta bölümü oyuktur. Servis esnasında üçerli olacak biçimde sunulur. İkinci lokma türü ise saray lokmadır. Bu lokma türü İzmir lokmaya göre daha küçük boyutludur. Servis sırasında ise altı yedi adet olacak şekilde tabağa konulur ve sunulur. Kürdana batırılıp tüketilir.

Bayrampaşa Hayır Lokması Fiyatları

Bayrampaşa hayır lokması fiyatları herkesin bütçesine uyacak şekilde makuldür. Bayrampaşa hayır lokması fiyatı, dökülecek olan lokma sayısına göre de değişir. Daha fazla bilgi için bizimle iletişim kurabilirsiniz.