İstanbul Lokma Dağıtımı

Eyüpsultan Hayır Lokması

Hayır Lokması Dağtımı

İstanbul Eyüp Sultan Hayır Lokması döktürme hizmetleri sunmaktayız. Geleneklere bağlı, profesyonel çalışanları ile Kur’an tilaveti eşliğinde Lokma Döktürme. Hayır lokması Eyüp hizmetimiz, her bütçe ve ihtiyaca yanıt veriyor. Eyüp Sultan lokmacısı hizmetiyle tüm İstanbul ilçelerindeyiz. Eğer siz de İstanbul’da Eyüp Sultan ‘da Lokma döktürmek istiyorsanız hayır lokması ihtiyacınız için siz de bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hayır Lokması, Cami Önünde Lokma Dağıtımı

Eyüpsultan İstanbul Lokmacı

İstanbul Eyüpsultan lokmacı hizmeti birçok nedenden dolayı tercih edilebilir. İnsanlar adak, hayır yapmak ya da bir ölünün ardından lokma döktürebilirler. En çok da hayır yapmak maksadıyla lokma döktürülür. Bununla beraber lokma döktürme hizmeti düğün, söz, nişan ve sünnet gibi etkinliklerden ötürü de Eyüpsultan hayır lokması hizmeti alınabilir. Eyüpsultan İstanbul lokmacı hizmetimiz İstanbul’daki tüm semtleri kapsamaktadır.

Lokma genelde İzmir’e özgü olarak bilinse de başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin tüm kentlerinde popülerdir. Buna ek olarak lokma, yalnızca ülkemizde değil diğer bazı ülkelerde de meşhurdur. Bu yerler arasında Balkan ülkeleri, Yunanistan ve Arabistan’ı sayabiliriz.

Eyüpsultan Lokmacı Arabası

Eyüpsultan lokma arabası ile lokma dağıtımı gerçekleşir. Hayır lokması Eyüp hizmeti sunan bu araçlar önünde lokma almak isteyen insanlar kuyruğa girerler. Eyüpsultan lokmacı hizmeti ile kuyruğa giren insanlara özel tabaklarda lokmalar dağıtılır. Lokmacı Eyüp araçları genellikle cami önleri, okul çıkış kapıları, işlek cadde kenarları gibi alanlarda konumlanır. Bu sayede daha fazla insanın lokmadan yararlanması sağlanır. Ülkemiz kültüründe lokmayı döktüren de tüketen de sevap kazandığı için insanlar lokma tüketmek isterler. Elbette bunun bir diğer nedeni lokmanın nefis tadıdır.

Lokma temelde iki çeşittir. Birincisi İzmir lokmadır ve halka lokma olarak da tanınır. İkincisi saray lokmadır. Her iki lokma türü de un, tuz, şeker, maya ve sudan elde edilen bir hamurun kızartılması ve ardından koyu kıvamlı şerbet ile birleştirilmesi neticesinde elde edilir. İzmir lokma, halka lokma şeklinde de bilinir. Bu lokmanın boyutu saray lokmasına göre daha iridir. Ortası oyuktur. Üçerli veya dörderli olacak şekilde servis edilir. Bununla birlikte saray lokma bir zeytin tanesi büyüklüğünde olur. Kürdana batırılıp tüketilebilir.

Eyüpsultan Hayır Lokması Fiyatları

Eyüpsultan hayır lokması fiyatları değişir. Bu değişikliğin nedeni lokma döküm adedidir. En hesaplı ve temiz Eyüpsultan hayır lokması hizmeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz.