İstanbul Lokma Dağıtımı

Şişli Hayır Lokması

Şişli Hayır Lokması

Şişli hayır lokması hizmetimizle sizlerleyiz. Hayır lokması Şişli gereksinimleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Şişli İstanbul Lokmacı

İstanbul Şişli lokmacı birçok farklı nedenden dolayı tercih edilebilir. Adak, ölünün ardından ve hayır yapmak amacıyla Şişli hayır lokması hizmeti alınabilir. Bununla birlikte bir sınavın atlatılması ya da memuriyet gibi nedenler de Şişli İstanbul lokmacı gerektirebilir. Düğün, sünnet, söz ve nişan gibi durumlarda da insanlar lokma döktürmek isteyebilirler.

Lokma İzmir’e özgü olarak lanse edilse de esasen İstanbul başta olmak üzere pek çok kentimizde meşhurdur. Lokmanın ünü oldukça fazladır ve hatta ülkemiz sınırlarını aşmıştır. Günümüzde Yunanistan, Arabistan ve Balkanlar’da da lokma tanınan ve bilinen bir tatlıdır. Lokmanın geçmişi Osmanlı dönemine kadar uzanır. O yıllarda sadece saray erbabı tarafından bilinen lokma tatlısı, ilerleyen yıllarda halk tarafından da bilinen bir tatlı olmuştur. O günlerden beri lokma popülaritesini korumuştur.

Hayır Lokması, Lokma Döktürme, İstanbul Lokmacı

Hayır Lokması, Lokma Döktürme, İstanbul Lokmacı

Şişli Lokmacı Arabası

Şişli lokma arabası ile lokma döküm ve dağıtım hizmeti gerçekleşir. Lokma almak için insanlar kuyruklara girerek sıra beklerler. Lokmayı döktüren de tüketen de sevap kazanmasından ötürü, ülkemizde lokmanın yeri ve önemi bir hayli fazladır. Şişli lokmacı arabaları genelde cami giriş çıkışları, okul kenarları ve işlek cadde yanlarında konumlanır. Bu sayede daha fazla insanın lokma alması sağlanmış olunur.

Lokma genel olarak iki farklı şekilde yapılır. Bunlardan ilki saray lokmasıdır. İkinci tür lokma ise İzmir lokmasıdır. İzmir lokması halka lokma olarak da bilinir. Çünkü görünüş olarak halkaya çok benzer. Ortası oyuk biçimlidir. İzmir lokma ve saray lokmanın malzemeleri aynıdır. Tek fark görünüşleri olmaktadır. Şeker, un, tuz, maya ve su gibi malzemelerden elde edilen lokma hamuru kızartılır ve koyu kıvamlı şerbetle buluşturulur. Bu sayede lokmanın tatlanması sağlanır. İzmir lokma 3-4 adet olacak şekilde dağıtılır. Saray lokma ise 6-8 adet olacak biçimde servise sunulur.

Şişli Hayır Lokması Fiyatları

Şişli hayır lokması fiyatları değişiklik gösterir. Bunun nedeni lokma adedi ve firmadır. Kaliteli ve uygun fiyatlı Şişli hayır lokmacısı hizmeti için siz de bizimle iletişime geçebilirsiniz.