İstanbul Lokma Dağıtımı

Üsküdar Hayır Lokması

hayir lokması üsküdar

Hayır Lokması Üsküdar, Lokma döktürme ve Lokma Dağıtımı konusunda en güvenilir firmaların başında gelmektedir. Lokma Hayırlarınızın her bir lokmasınının dağıtılmasında ve yapında özen göstererek Kur’an tilaveti eşliğinde Üsküdar’da istediğiniz konumda ve saatte Lokma Döktürme hizmetini sunmaktayız. Her Lokmada Bir Hayır cümlesini kendimize bir şiar olarak edindiğimiz ve bunu kendimize borç bildiğimiz için Hayrat Hayır Lokması sizin adınıza Lokma Hayırlarınızı güvenle dağıtımını yapacaktır.

Üsküdar İstanbul Lokmacı

İstanbul Üsküdar lokmacı birçok farklı nedenden dolayı tercih edilebilir. Hayır yapmak, adak ve özel bir nedenden dolayı Üsküdar hayır lokması tercihi söz konusudur. Bir sınavın başarıyla atlatılması ya da memuriyet gibi sebepler Üsküdar İstanbul lokmacı hizmetini gerektirebilir. Bununla birlikte hayır lokması düğün, söz, nişan, sünnet gibi etkinliklerden ötürü de tercih edilebilmektedir.

Lokma ağırlıklı olarak İzmir kentimize özgü olarak kabul edilse de aslında İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin tüm kentlerinde lokma tatlısı bilinir ve tüketilir. Lokmanın ünü ülkemiz sınırlarını da aşmış durumdadır. Günümüzde lokma tatlısı Arabistan, Balkanlar ve Yunanistan gibi yerlerde de bilinir. Lokma tatlısının geçmişi oldukça uzundur ve Osmanlı dönemine kadar uzanır. O yıllarda sadece saray halkı tarafından bilinen lokma tatlısı ilerleyen yıllarda halkın da bildiği ve severek tükettiği bir tatlı olmuştur.

Hayır Lokması, Cami Önünde Lokma Dağıtımı

Üsküdar Lokmacı Arabası

Üsküdar lokma arabası ile lokma döküm ve dağıtım işlemleri gerçekleşir. Lokma söz konusu olduğunda lokma kuyrukları da akla gelir. İnsanlar lokma almak için sıraya girerler. Ülkemizde lokmayı döktüren de tüketen kişiler de sevap kazandığından dolayı lokmanın yeri ve önemi ayrıdır. Üsküdar lokmacı arabaları genellikle okul kenarları, cami giriş çıkışları ve işlek cadde yanlarında konumlanır. Bu sayede daha fazla insanın lokma tatlısı alması sağlanır.

Lokma temelde iki farklı türdür. Birincisi İzmir lokma, ikinci tür ise saray lokma olmaktadır. Saray lokma ile İzmir lokma aynı malzemelerden yapılır. Yalnızca görüntüleri farklıdır. Saray lokması iri bir zeytin tanesi büyüklüğünde iken İzmir lokma ise bir çay bardağı ağzı büyüklüğündedir. Un, şeker, maya, tuz ve su gibi malzemelerin birleştirilmesi ile elde edilen lokma hamuru, kızartılır ve ardından yoğun kıvamlı şerbet ile tatlandırılması yapılır. İzmir lokma 3-4, saray lokma ise 6-7 tane şeklinde servise sunulur.

Üsküdar Hayır Lokması Fiyatları

Üsküdar hayır lokması fiyatları değişir. Bunun temel nedeni lokma adedi ve firma seçimi olmaktadır. En kaliteli ve hijyenik Üsküdar hayır lokmacısı hizmeti için siz de bizimle iletişim kurabilirsiniz.