İstanbul Lokma Dağıtımı

Maltepe Hayır Lokması

hayir lokması seyyar

Maltepe Hayır Lokması hizmeti ile karşınızdayız. En kaliteli ve lezzetli hayır lokması Maltepe hizmeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Maltepe’de Altayçeşme Mahallesi, Altıntepe Mahallesi, Aydınevler Mahallesi, Bağlarbaşı Mahallesi, Başıbüyük Mahallesi, Büyükbakkalköy Mahallesi, Cevizli Mahallesi, Çınar Mahallesi, Esenkent Mahallesi, Feyzullah Mahallesi, Fındıklı Mahallesi, Girne Mahallesi, Gülensu Mahallesi, Gülsuyu Mahallesi, İdealtepe Mahallesi, Küçükyalı Merkez Mahallesi, Yalı Mahallesi, Zümrütevler Mahallesi ve sokaklarında istediğiniz noktada Hayır Lokması döktürme hizmeti sunmaktayız.

Hayır Lokması, Cami Önünde Lokma Dağıtımı

Maltepe İstanbul Lokmacı

İstanbul Maltepe lokmacı hizmeti pek çok nedenden dolayı tercih edilebilir. Adak nedeniyle ya da bir ölünün ardından lokma hizmeti tercih edilebilir. Maltepe hayır lokması memuriyet veya bir sınavın atlatılması gibi nedenlerle de olabilir. Bununla beraber Maltepe İstanbul lokmacı hizmeti sünnet, nişan, düğün ve söz gibi etkinlikler için de tercih edilebiliyor.

Lokmacı hizmeti İzmir’e özgü olarak bilinse de esasen bu tatlı İstanbul başta olmak üzere pek çok ilimiz için geçerlidir. Ülkemizin tüm şehirlerinde lokma bilinen ve tanınan bir tatlıdır. Lokma tatlısının geçmişi Osmanlı dönemine dek uzanır. O zamanlarda sadece saraylıların tükettiği tatlı, sonraki dönemlerde tüm halk tarafından tanınan ve bilinen bir tatlı olmuştur. Öyle ki lokmanın ünü ülkemiz sınırlarını aşmıştır. Arabistan, Yunanistan ve Balkanlar’da da lokma tatlısını son derece popülerdir.

Maltepe Lokmacı Arabası

Maltepe lokma arabası ile lokma döküm ve dağıtım hizmeti sağlanmaktadır. İnsanlar lokma kuyruğuna girerek lokma almak isterler. Çünkü lokmayı tüketen de döktüren de sevap kazanmaktadır. Bu nedenle de insanlar lokma tatlısından almak için sıraya girerler. Maltepe lokmacı arabaları çoğunlukla okul kenarları, cami çıkışları ve işlek cadde önleri gibi alanlarda konumlanır.

Hayır Lokması, Cami Önünde Lokma Dağıtımı

Lokma normalde iki farklı çeşittir. Bunlardan ilki saray lokması, ikincisi ise İzmir lokmadır. İzmir lokma halka lokma şeklinde bilinir. Çünkü ortası oyuktur ve görünüş olarak halkaya benzer. İzmir lokması bir çay bardağının ağzı büyüklüğünde olur. Buna karşın saray lokma iri bir zeytin büyüklüğündedir. Her iki lokmanın malzemeleri de aynıdır. Un, tuz, şeker, su ve maya gibi malzemelerin birleştirilmesi sonucunda lokma hamuru elde edilir. Bu hamur kızartıldıktan sonra koyu kıvamlı şerbetle birleştirilir. Ardından servise sunulur.

Maltepe Hayır Lokması Fiyatları

Maltepe hayır lokması fiyatları değişiklik gösterir. Bu değişikliğin nedeni firma ve lokma adedi olmaktadır. Lokma sayısı arttıkça fiyat da artış gösterir. En kaliteli ve hesaplı Maltepe hayır lokmacısı hizmeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz.