İstanbul Lokma Dağıtımı

Kartal Hayır Lokması

Kartal Hayır Lokması

Kartal hayır lokması, kaliteli malzeme profesyonel çalaşanlarıyla istediğiniz saatte ve istediğiniz konumda Lokma döktürme hizmeti sunan firmamız, en temiz, hijyenik ve hesaplı hayır lokması Kartal hizmetini sunuyor. Daha fazla detay için firmamızla iletişim kurabilir, kaliteli hizmet alabilirsiniz.

Hayır Lokması İzmir Lokma

Kartal İstanbul Lokmacı

İstanbul Kartal lokmacı hizmeti birçok nedenden ötürü tercih edilebilir. Ölünün arkasından ya da adak yapıldığından dolayı lokma döktürülebilir. Bir sınavın başarı ile geçilmesi veyahut memuriyet gibi sebeplerden ötürü lokma döktürülür. Bununla beraber, sünnet, düğün, nişan ve söz gibi nedenlerle de Kartal hayır lokması hizmeti alınabilir. Kartal İstanbul lokmacı hizmeti İstanbul’un tüm semtleri için geçerlidir.

Lokma genelde İzmir’e özgü olarak bilinse de İstanbul başta olmak üzere ülkemizin tüm kentlerinde lokma bilinmektedir. Öyle ki lokmanın ünü ülkemiz sınırlarını aşmış durumdadır. Lokma günümüzde Arabistan, Balkanlar ve Yunanistan gibi yerlerde de son derece meşhurdur.

Kartal Lokmacı Arabası

Kartal lokma arabası ile lokma dağıtımı gerçekleştirilir. İnsanlar Kartal lokmacı arabaları önünde kuyruklar oluşturur. Lokmayı döktüren de tüketen de sevap kazandığı için ülkemizde lokmanın önemi bir hayli fazladır.

Lokma temelde iki farklı türdür. Birincisi İzmir lokmadır. İkinci lokma çeşidi ise saray lokmadır. İzmir lokma saray lokmaya oranla daha büyük boyutludur. Bu lokmaya halka lokma ismi de verilir. Çünkü İzmir lokmanın ortası oyuk biçimdedir ve görünüş olarak halkaya benzer.

Her iki lokmanın yapılışı da aynıdır yalnızca görünüşleri farklıdır. Un, tuz, şeker, maya ve su gibi malzemeler birleştirilir ve lokmanın hamuru elde edilir. Bu hamur kızartılır ve ardından koyu kıvamdaki bir şerbet ile buluşturulur. Bu sayede lokmanın tatlanması sağlanır. İzmir lokma genelde üç veya dört adet olacak şekilde servis edilir. Saray lokma ise altı yedi adet şeklinde servise sunulur. Bununla birlikte saray lokması iri bir zeytin tanesi büyüklüğündedir. İzmir lokma ise bir çay bardağı ağzı büyüklüğünde olur.

Hayır Lokması, Cami Önünde Lokma Dağıtımı

Kartal Hayır Lokması Fiyatları

Kartal hayır lokması fiyatları lokmanın sayısına ve firmaya göre değişiklik gösterir. Lokma sayısı arttıkça fiyat da artış gösterir. En kaliteli ve hesaplı Kartal hayır lokmacısı hizmeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz.