İstanbul Lokma Dağıtımı

Pendik Hayır Lokması

Pendik Hayır Lokması

Pendik hayır lokması hizmetimizle sizlerleyiz. En kaliteli ve hijyenik lokma hizmeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Pendik İstanbul Lokmacı

İstanbul Pendik lokmacı hizmeti pek çok farklı sebepten dolayı tercih edilebilir. Pendik hayır lokması öncelikle hayır yapmak, bir ölünün ardından ya da adak nedeniyle döktürülebiliyor. Bir sınavın başarıyla atlatılması veya memuriyet gibi nedenler de Pendik İstanbul lokmacı hizmetini gerektirebiliyor. Buna ek olarak düğün, nişan söz gibi nedenlerden ötürü de lokmacı hizmeti tercih edilebiliyor.

Lokma genelde İzmir’e özgü olarak bilinse de İstanbul başta olmak üzere birçok kentimizde meşhurdur. Türkiye’nin her bir ilçesinde lokma hizmeti bulunmaktadır. Bununla beraber lokmanın ünü elbette ülkemiz sınırlarını aşmış durumdadır. Lokma günümüzde Arabistan, Yunanistan ve Balkanlar’da da biliniyor. Lokmanın geçmişi Osmanlı dönemine kadar uzanıyor. O zamanlarda sadece saray erbabının tükettiği lokma zaman geçtikçe halkın da beğenerek tükettiği ve bildiği bir tatlı olmuştur.

Hayır Lokması

Pendik Lokmacı Arabası

Pendik lokma arabası ile lokma dağıtımı gerçekleşmektedir. İnsanlar lokmacı arabaları önünde kuyruk oluşturarak lokma almak isterler. Lokmayı döktüren de tüketen de sevap kazandığından ötürü lokmanın önemi ülkemizde bir hayli fazladır. Pendik lokmacı arabaları genelde okul kenarları, cami çıkış noktaları ve işlek cadde kenarlarında konumlanır. Bu sayede daha fazla insanın lokma alması mümkün olur.

Lokma temelde iki farklı çeşittir. Bunlardan ilki saray lokmadır. İkinci lokma türü ise İzmir lokmadır. Bu lokmanın bir diğer ismi halka lokmadır. Çünkü görünüş olarak halkayı andırmaktadır. İzmir lokma bir çay bardağının ağzı kadar büyüklükte olurken, saray lokması ise iri bir zeytin tanesi kadardır. Kürdana batırılıp tüketilir. Her iki lokmanın malzemeleri de aynıdır.

Sadece görünüşleri farklıdır. Un, şeker, tuz ve maya gibi malzemelerin birleştirildiği bir hamur elde edilir. Ardından yoğun kıvamlı bir şerbet ile bu hamur birleştirilir. İzmir lokma üç dört adet şeklinde dağıtılır. Bununla birlikte saray lokma ise altı yedi adet olarak dağıtılır.

Pendik Hayır Lokması Fiyatları

Pendik hayır lokması fiyatları değişiklik gösterir. En kaliteli ve temiz Pendik hayır lokması hizmeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz.