İstanbul Lokma Dağıtımı

Çatalca Hayır Lokması

Çatalca Hayır Lokması

Çatalca lokmacı hizmeti sunan firmamız, en kaliteli Çatalca hayır lokması hizmetiyle sektörde fark yaratıyor. Problemsiz, ekonomik ve en temiz İstanbul lokmacı hizmeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çatalca İstanbul Lokmacı

İstanbul Çatalca lokmacı hizmeti pek çok nedenden dolayı tercih edilebilir. Hayır yapmak amacıyla, adak sebebiyle ya da bir ölüm nedeniyle Çatalca hayır lokması hizmeti alınmak istenebilir. Çatalca İstanbul lokmacı tercihinin bir başka sebebi de örneğin bir sınavın başarıyla atlatılması ya da bir memuriyetliğin onaylanmasıdır diyebiliriz. İnsanlar sevap kazanmak ve hayra girmek için lokma döktürmeyi tercih ederler.

Hayır Lokması, Cami Önünde Lokma Dağıtımı

Lokmanın tarihçesi Osmanlı dönemine kadar uzanır. O yıllarda sadece saray halkı tarafından bilinen lokma, ilerleyen dönemde halk tarafından da tüketilebilen özel bir tatlı haline geldi. Günümüzde lokma İzmir’e özgü olarak bilinse de İstanbul başta olmak üzere tüm kentlerimizde meşhurdur. Hatta lokmanın ünü ülkemiz sınırlarını aşmıştır ve Yunanistan, Arabistan ve Balkanlar’da da bu tatlı ünlüdür.

Çatalca Lokmacı Arabası

Çatalca lokma arabası ile dağıtımı gerçekleşen lokma, genelde cami önleri, okul çıkış noktaları ve işlek cadde kenarlarında konumlanan araçlarda dağıtılır. Çatalca lokmacı araçları önünde kuyruk oluşturan insanlar, lokmacı arabasında dağıtılan lokmalardan alırlar. Ülkemiz kültüründe lokmayı yiyen de döktüren de sevap kazanır. Bu nedenle de lokma kültürü bizler için ayrıca önemlidir.

Lokma temelde ikiye ayrılır. Birincisi İzmir lokmadır. İkinci lokma türü ise saray lokmadır. İzmir lokmanın boyutu saray lokmaya oranla daha büyüktür. İzmir lokmanın orta bölümü oyuktur. Servis aşamasında iken üçerli olacak şekilde sunulur. Bununla beraber saray lokmasının boyutu iri zeytin kadardır. Saray lokması genellikle altışar yedişerli olacak şekilde sunulur ve servis edilir. Kürdanlara batırılıp yenebilir.

Çatalca Hayır Lokması Fiyatları

Çatalca hayır lokması fiyatları pek çok nedenden ötürü değişiklik gösterir. Çatalca hayır lokması fiyatı dökülecek olan lokmanın sayısına göre değişir. Firmamız, hem ekonomik hem de hijyenik lokma dağıtım hizmeti sağlamaktadır. Bütçenize hitap eden lokma dağıtım ve döküm hizmeti için bizimle iletişime geçebilir, hizmet detayı ve fiyatlar hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.