İstanbul Lokma Dağıtımı

Zeytinburnu Hayır Lokması

Zeytinburnu Hayır Lokması

Zeytinburnu hayır lokması ile sizlerleyiz. Hayır lokması Zeytinburnu gereksinimleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Zeytinburnu İstanbul Lokmacı

İstanbul Zeytinburnu lokmacı pek çok farklı nedenden ötürü tercih edilebilir. Adak, bir ölünün ardından veya özel bir nedenden ötürü Zeytinburnu hayır lokması hizmetine gereksinim duyulabilir. Zeytinburnu İstanbul lokmacı hizmeti bir sınavın başarıyla atlatılması ya da memuriyet gibi nedenlerle de tercih edilebilir. Bununla birlikte düğün, nişan, nikah ve söz gibi etkinliklerden dolayı da lokmacı hizmetine gereksinim duyulabilir.

Lokma tatlısı genel olarak İzmir’e özgü olarak bilinir. Lakin lokma tatlısı İstanbul başta olmak üzere pek çok kentimizde meşhurdur. Ayrıca lokmanın ünü ülkemiz sınırlarını da aşmış durumdadır. Lokma günümüzde Balkanlar, Yunanistan ve Arabistan gibi yerlerde de bilinen bir tatlıdır.

Lokmanın geçmişi Osmanlı dönemine dek uzanır. O senelerde sadece saray erbabı tarafından tüketilen lokma tatlısı, ilerleyen yıllarda halk tarafından da bilinen ve beğenilerek tüketilen bir tatlı olmuştur.

hayır lokması cenaze, mevlid kandili, regaip kandili, ramazan ayı, düğün, sünnet, nişan, hayır yemeği, toplantı ve açılış için lokma döktürme

hayır lokması cenaze, mevlid kandili, ramazan ayı, düğün, sünnet, nişan, hayır yemeği, toplantı ve açılış için lokma döktürme

Zeytinburnu Lokmacı Arabası

Zeytinburnu lokma arabası ile lokma döküm ve dağıtım işlemleri gerçekleştirilir. Lokma söz konusu olduğunda lokma kuyrukları akla gelir. İnsanlar lokma almak için kuyruğa girerler. Ülkemizde lokma döktüren de tüketen de sevap kazandığından ötürü lokmanın önemi bir hayli fazladır. Zeytinburnu lokmacı arabaları genellikle okul çevreleri, cami çıkışları ve işlek cadde kenarlarında konumlanır. Böylece daha fazla insanın lokma tatlısından sebeplenmesi sağlanır.

Lokma temelde iki farklı çeşittir. Bunlardan birincisi İzmir lokmadır. İkinci tür lokma ise saray lokmasıdır. Saray lokması ve İzmir lokmanın malzemeleri aynıdır. Ancak bu iki lokmanın görüntüleri farklıdır. İzmir lokma bir çay bardağı ağzı büyüklüğünde dökülür. Saray lokma ise iri bir zeytin tanesi büyüklüğünde olur. Un, tuz, maya, şeker ve su gibi malzemelerden elde edilen lokma hamuru, yoğun kıvamlı bir şerbet ile tatlandırılır. İzmir lokma 3-4 tane olacak biçimde servis edilirken, saray lokma ise 6-7 tane şeklinde servise sunulur.

Zeytinburnu Hayır Lokması Fiyatları

Zeytinburnu hayır lokması fiyatları değişir. Bunun nedeni firma tercihi ve lokma sayısı olmaktadır. En kaliteli Zeytinburnu hayır lokmacısı hizmeti için bizimle iletişim kurabilirsiniz.