İstanbul Lokma Dağıtımı

Başakşehir Hayır Lokması

Başakşehir Hayır Lokması

Başakşehir Hayır Lokması, Hayır Lokması Döktürme, Lokmacı İstanbul hizmetlerini, kaliteli malzeme, profesyonel çalışanlarıyla Kur’an tilaveti ile sunmaktayız. Başakşehir hayır lokması, hayır yapmak isteyenler için en iyi hizmeti sunuyor. Başakşehir lokmacı hizmeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

En iyi İstanbul lokmacı hizmetini alabilirsiniz. İster hayır için ister iş yeri açılışı veya başka bir nedenle lokma döktürmek istiyor olun, aradığınız en kaliteli hizmeti sunacağımızdan emin olabilirsiniz.

Hayır Lokması, Cami Önünde Lokma Dağıtımı

Başakşehir İstanbul Lokmacı

İstanbul Başakşehir lokmacı hizmeti pek çok sebeple lokma döktürmeyi içerir. Lokma önceleri sadece saray erbabı tarafından yenilen bir tatlı türü iken ilerleyen dönemde halk tarafından da tercih edilen bir yiyecek oldu. Osmanlı döneminden bu yana varlığını sürdüren lokma geleneği, Türk mutfak kültürünün vazgeçilmezidir. Un, tuz, şeker, maya ile elde edilen hamurdan yapılan lokma, daha sonra koyu kıvamlı bir şerbet ile tatlandırılır.

Yapımı bir hayli zahmetli olan lokma, profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır. Başakşehir hayır lokması, ülkemizde popüler olmasının yanı sıra Arabistan ve Yunanistan’da da meşhurdur. Ünü ülkemiz sınırlarını aşan lokma, en çok hayır yapmak maksadıyla dökülür.

Başakşehir İstanbul lokmacı firması tarafından özenle hazırlanan lokma, bir ölünün ardından, adak sebebiyle ya da iş yeri açılığı gibi sebeplerle dökülebilir. Lokma döktürmek, aynı zamanda düğün, nişan, söz ve sünnet sebebiyle de yapılabilir. Bu tarz etkinlikler için de lokma döktürmek oldukça yaygındır.

Başakşehir Lokmacı Arabası

Başakşehir lokma arabası ile dağıtılan lokma, genelde camii kapıları, okul çevresi ve cadde kenarlarında dağıtılır. Lokma hazırlandıktan sonra tepsiye dizilir. İnsanlar sıraya girerek lokma hayrından faydalanmak isterler. Başakşehir lokmacı arabası önünde sıraya giren insanlar, dökülen lokmalardan alırlar. Lokmayı döktüren kadar tüketen kişiler de sevap kazanmaktadır. Bu nedenle de lokma Türk kültüründe önemli bir yere sahiptir.

Lokma temelde iki farklı çeşittir. Birincisi İzmir lokmadır. İkinci lokma türü ise saray lokmadır. İzmir lokma çay bardağı ağzı büyüklüğünde olur. Orta bölümü oyuktur. Servis aşamasında üç veya dört tane İzmir lokma tabağa eklenir ve o şekilde sunulur. Saray lokması İzmir lokmaya göre daha ufak boyutlu olur. Saray lokması iri zeytin büyüklüğündedir. Servis sırasında altı yedi adet olacak şekilde tabağa eklenir ve sunulur.

Başakşehir Hayır Lokması Fiyatları

Başakşehir hayır lokması fiyatları her bütçeye hitap eder. Başakşehir hayır lokması hizmetimizle ilgili daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.