İstanbul Lokma Dağıtımı

Esenler Hayır Lokması

esenler hayır lokması

Esenler hayır lokması hizmetimiz ile İstanbul’un tüm semtlerinde lokmacı faaliyetlerimize devam etmekteyiz. Lokma arabası vasıtası ile lokma döktürmek isteyenlere en iyi ve en hesaplı hizmeti sağlamaktayız!

Esenler İstanbul Lokmacı

İstanbul Esenler lokmacı birçok nedenden dolayı tercih edilir. İnsanlar en çok da hayır yapmak maksadı ile Esenler hayır lokması hizmetini tercih etmektedirler. Bununla beraber lokmacı hizmeti adak, memuriyet ve bir sınavın başarıyla tamamlanması gibi sebeplerle de tercih edilebilir. Ayrıca Esenler İstanbul lokmacı hizmeti sünnet, düğün, söz ve nişan gibi nedenler ile de tercih edilebiliyor.

Cuma günü, cuma namazı çıkışı, namaz çıkışı, mevlid kandii, regaip kandili, ramazan, istanbul hayır lokması

Cuma günü, cuma namazı çıkışı, namaz çıkışı, mevlid kandii, regaip kandili, ramazan, istanbul hayır lokması

Lokma hizmeti ülkemizde oldukça önemlidir. Lokmayı tüketen de döktüren de sevap kazanmaktadır. Lokmanın geçmişi oldukça eskidir. Osmanlı dönemine dek uzanan lokma kültürü, o zamanlarda yalnızca saray erbabının tükettiği bir tatlı idi. İlerleyen zamanlarda ise halk tarafından da bilinen bir yiyecek oldu. Lokma günümüzde İzmir’e özgü olarak bilinse de İstanbul başta olmak üzere tüm kentlerimizde meşhurdur. Ayrıca lokmanın ünü ülkemiz sınırlarını da aşmıştır. Balkanlar, Yunanistan ve Arabistan’da da oldukça bilinmektedir ve tüketilmektedir.

Esenler Lokmacı Arabası

Esenler lokma arabası ile dökülen lokma, insanların kuyruklar halinde beklemesi ile de meşhurdur. Esenler lokmacı arabaları ağırlıklı olarak okul çıkışları, cami giriş çıkışları ve işlek cadde kenarlarında konumlanır. Lokma genelde iki farklı türdür. Bunlardan birincisi İzmir lokmadır. Diğer lokma türü ise saray lokmasıdır. İzmir lokmanın boyutu saray lokmasına göre farklılık gösterir. Her iki lokma çeşidi de temelde aynı malzemeler ile hazırlanır. Bu malzemeler un, tuz, şeker, su ve mayadır. Bu malzemelerden elde edilen hamur, yoğun kıvamlı bir şerbet ile birleştirilir. Bu şekilde lokmanın tatlanması sağlanır. İzmir lokma ile saray lokması yalnızca şekil ve boyut bakımından farklılaşır. İzmir lokma bir çay bardağının ağzı büyüklüğündedir. Buna karşın saray lokma ise zeytin büyüklüğünde bir boyuta sahiptir.

Esenler Hayır Lokması Fiyatları

Esenler hayır lokması fiyatları değişmektedir. Bu değişikliğin nedeni lokma sayısıdır. Dökülen lokmanın sayısına göre fiyatı da farklı olur. En kaliteli ve temiz Esenler hayır lokması hizmeti için bizimle iletişim kurabilirsiniz.