İstanbul Lokma Dağıtımı

Şile Hayır Lokması

Şile Hayır Lokması

Şile hayır lokması hizmetimiz ile sizlerleyiz. En kaliteli, hesaplı ve hijyenik hayır lokması Şile gereksinimleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Şile İstanbul Lokmacı

İstanbul Şile lokmacı pek çok farklı nedenden dolayı tercih edilebilir. Ölünün ardından, adak sebebiyle ya da özel bir nedenden dolayı lokma döktürülebilir. Genellikle hayır yapmak amacıyla lokma döktürülür. Bir sınavın başarıyla atlatılması ya da memuriyet gibi sebepler de Şile hayır lokması hizmetini gerektirebilir. Şile İstanbul lokmacı hizmeti, düğün, söz, nişan ve nikah gibi sebeplerle de tercih edilebiliyor.

Lokma İzmir’e özgü olarak lanse edilse de İstanbul başta olmak üzere tüm kentlerimizde lokma bilinen ve tüketilen bir yiyecektir. Bununla birlikte lokmanın geçmişi oldukça uzundur ve Osmanlı dönemine dek uzanır. O yıllarda sadece saraylıların bildiği lokma tatlısı, ilerleyen dönemde halkın da beğenerek tükettiği bir tatlı olmuştur. Ayrıca lokmanın ünü ülkemiz sınırlarını aşmıştır. Şimdilerde lokma Arabistan, Balkanlar ve Yunanistan’da da bilinen bir tatlıdır.

Hayır Lokması, Cami Önünde Lokma Dağıtımı, cami çıkışı, namaz çıkışı, cuma günü İstanbul lokma döktürme

Hayır Lokması, Cami Önünde Lokma Dağıtımı, cami çıkışı, namaz çıkışı, cuma günü İstanbul lokma döktürme

Şile Lokmacı Arabası

Şile lokma arabası ile lokma dağıtım ve dökme işlemi gerçekleşir. İnsanlar kuyruklara girerek lokma sırası beklerler. Lokmayı döktüren de tüketen de sevap kazandığı için ülkemizde önemi bir hayli fazladır. Şile lokmacı arabaları genelde okul kenarları, cami giriş çıkışları ve işlek cadde yanlarında konumlanır. Bu sayede daha fazla insanın lokma tüketmesi sağlanır.

Lokma temelde iki farklı çeşittir. Birinci lokma çeşidi İzmir lokmadır. İkinci lokma çeşidi ise İzmir lokmadır. İzmir lokma ve saray lokma görünüş olarak birbirinden farklıdır. Fakat malzemeleri ve yapılışı aynıdır. Un, tuz, şeker, su ve maya gibi malzemelerin birleştirilmesi ile elde edilen lokma hamuru kızartılır ve ardından yoğun kıvamlı bir şerbet ile birleştirilir. Bu sayede lokma tatlandırılmış olur. İzmir lokma bir çay bardağının ağzı büyüklüğünde iken saray lokması ise iri bir zeytin tanesi kadardır. İzmir lokmaya halka lokma ismi de verilir. Zira görünüşü halkaya benzer ve ortası oyuk biçimlidir.

Şile Hayır Lokması Fiyatları

Şile hayır lokması fiyatları değişkenlik gösterir. Bunun temel nedeni lokmanın sayısı ve firma seçimi olur. Kaliteli Şile hayır lokmacısı hizmeti için siz de bizimle iletişim kurabilirsiniz.