İstanbul Lokma Dağıtımı

Küçükçekmece Hayır Lokması

Küçükçekmece Hayır Lokması

Küçükçekmece hayır lokması hizmetimiz ile sizlerleyiz. Hayır lokması Küçükçekmece gereksinimi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. En kaliteli ve temiz lokmacı hizmeti için her daim yanınızdayız.

Küçükçekmece İstanbul Lokmacı

İstanbul Küçükçekmece lokmacı tercihi birçok nedenden ötürü olabilir. İnsanlar hayır yapmak amacıyla genelde lokma döktürürler. Lokma hizmeti ölünün ardından ya da adak gibi nedenlerle tercih edilebilir. Bir sınavın başarıyla atlatılması, memuriyet gibi nedenler, Küçükçekmece hayır lokması hizmeti gerektirebilir. Bununla birlikte Küçükçekmece İstanbul lokmacı hizmeti düğün, sünnet, söz ve nişan gibi etkinliklerden dolayı da tercih edilebilir.

Hayır Lokması, Cami Önünde Lokma Dağıtımı

Lokma genelde İzmir’e özgü olarak bilinir. Ancak İstanbul başta olmak üzere ülkemizin tüm illerinde lokma bilinen ve döktürülen bir tür gelenektir. Lokmanın geçmişi çok uzun zamanlara hatta Osmanlı dönemine dayanır. O zamanlarda yalnızca saraylıların tükettiği lokma tatlısı ilerleyen yıllarda halkın da bildiği ve tükettiği bir tatlı olur. Günümüzde lokmanın ünü ülkemiz sınırlarını aşmış durumdadır. Bu nedenle de Yunanistan, Balkanlar ve Arabistan’da da bu tatlı bilinmektedir.

Küçükçekmece Lokmacı Arabası

Küçükçekmece lokma arabası ile lokma döktürme ve dağıtım hizmeti gerçekleşir. İnsanların lokma kuyruğuna girmesi de oldukça meşhurdur. Lokmayı tüketen de döktüren de sevap kazandığı için ülkemizde lokma tatlısının önemi ayrıdır. Küçükçekmece lokmacı arabaları genelde cami önleri, okul kenarları ve işlek cadde kenarlarına konumlanır. Bu sayede daha fazla insanın lokma tüketmesi sağlanır.

Lokma temelde iki farklı türdür. Bunlardan ilki saray lokmasıdır. İkincisi ise İzmir lokmadır. Bu lokma türü halka lokma şeklinde de bilinir. Çünkü İzmir lokmanın orta bölümü oyuktur ve halkaya benzer bir şekli vardır. Her iki lokma çeşidi de aynı malzemelerle yapılır. Farklı olan tek şey şekilleridir. İzmir lokma bir çay bardağının ağzı büyüklüğünde iken saray lokması ise iri bir zeytin tanesi büyüklüğünde olur. İzmir lokma dört adet olacak şekilde servis edilir. Saray lokması ise 6-7 adet şeklinde servise sunulur.

Küçükçekmece Hayır Lokması Fiyatları

Küçükçekmece hayır lokması fiyatları değişir. Bunun nedeni lokma sayısı ve firmadır. En kaliteli ve uygun fiyatlı Küçükçekmece hayır lokmacısı hizmeti için bizimle iletişim kurabilirsiniz.