İstanbul Lokma Dağıtımı

Sultangazi Hayır Lokması

Sultangazi Hayır Lokması

Sultangazi hayır lokması hizmetimiz ile sizlerleyiz. Hayır lokması Sultangazi gereksinimleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sultangazi İstanbul Lokmacı

İstanbul Sultangazi lokmacı birçok farklı nedenden ötürü tercih edilebilir. Adak nedeniyle, hayır yapmak maksadıyla veya herhangi bir özel nedenden dolayı Sultangazi hayır lokması gereksinimi duyulabilir. Sultangazi İstanbul lokmacı, düğün, nişan, söz ve nikah nedeniyle de tercih edilebilir.

Lokma geleneği genelde İzmir’e özgü olarak bilinse de esasen İstanbul başta olmak üzere tüm kentlerimizde lokma bilinen ve yapılan bir tatlıdır. Lokmanın geçmişi uzun yıllara dayanır. Osmanlı döneminden bu yana lokma bilinmektedir. O dönemlerde sadece saray halkının bildiği lokma, ilerleyen dönemde tüm halk tarafından tanınan bir tatlı olmuştur. Öyle ki lokmanın ünü ülkemiz sınırlarını aşmıştır. Günümüzde lokma tatlısı Arabistan, Yunanistan ve Balkanlar’da da bilinmektedir ve yapılmaktadır.

Hayır Lokması bahçeliveler, Lokma Döktürme, İstanbul Lokmacı

Sultangazi Lokmacı Arabası

Sultangazi lokma arabası ile lokma dökme ve dağıtım gerçekleşmektedir. Sultangazi lokmacı arabaları genelde cami giriş ve çıkışları, okul kenarları ve işlek cadde yanlarında konumlanır. Lokmayı döktüren de tüketen de sevap kazandığından dolayı ülkemizde lokmanın önemi bir hayli fazladır.

Lokma temelde iki farklı türdür. Bunlardan birincisi saray lokması, ikincisi ise İzmir lokmadır. İzmir lokma bir çay bardağı ağzı büyüklüğünde iken saray lokması ise iri bir zeytin tanesi kadardır. İzmir lokma ve saray lokması görünüş olarak birbirinden ayrılır. Esasen aynı malzemeler ile elde edilir. Un, şeker, tuz, su ve mayanın karışımı ile yapılan lokma hamuru, koyu kıvama sahip olan bir şerbet ile tatlandırılır.

İzmir lokma halka lokma şeklinde de isimlendirilir. Çünkü görünüş olarak halkaya benzer. Ortası oyuktur. İzmir lokma servis sırasında üç ila dört adet olacak şekilde sunulur. Bununla birlikte saray lokması ise altı ila yedi adet olacak biçimde servise sunulur. Kürdana batırılıp tüketimi gerçekleştirilir.

Sultangazi Hayır Lokması Fiyatları

Sultangazi hayır lokması fiyatları değişkenlik gösterir. Bunun temel nedeni lokma adedi ve firma olmaktadır. En kaliteli, hijyenik ve hesaplı Sultangazi hayır lokmacısı hizmeti için siz de bizimle iletişime geçebilir, kusursuz hizmet alabilirsiniz.