İstanbul Lokma Dağıtımı

Tuzla Hayır Lokması

Tuzla Hayır Lokması

Tuzla hayır lokması hizmetimiz ile sizlerleyiz. Hayır lokması Tuzla gereksinimleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tuzla İstanbul Lokmacı

İstanbul Tuzla lokmacı hizmeti pek çok farklı sebepten dolayı tercih edilebilir. Adak, bir ölünün ardından veyahut hayır yapmak maksadı ile lokma döktürülebilir. Bir sınavın geçilmesi ya da memuriyet gibi nedenler de Tuzla hayır lokması hizmeti gerektirebilir. Tuzla İstanbul lokmacı düğün, nişan, sünnet ve söz gibi nedenlerle de olabilir.

Lokma genelde İzmir kentimize özgü olarak lanse edilse de esasen İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin her bir kentinde lokma meşhur bir tatlıdır. Ünü hatta ülkemiz sınırlarını aşmıştır ve günümüzde Balkanlar, Yunanistan ve Arabistan’da da lokma tatlısı bilinmektedir. Lokmanın geçmişi uzundur ve Osmanlı dönemine dek uzanır. O zamanlarda yalnızca saray halkı tarafından bilinen lokma tatlısı ilerleyen yıllarda tüm halk tarafından tanınan ve bilinen bir tatlı olmuştur.

Hayır Lokması bahçeliveler, Lokma Döktürme, İstanbul Lokmacı

Tuzla Lokmacı Arabası

Tuzla lokma arabası ile lokma dağıtım ve döküm işlemi gerçekleşir. İnsanlar lokma almak için kuyruğa girerler. Bu yüzden de lokma denilince akla gelen durumlardan biri de lokma kuyruğu olur. Tuzla lokmacı arabaları genelde okul kenarları, cami giriş çıkışları ve işlek cadde yanlarında konumlanır. Bu sayede daha fazla insanın lokma tüketmesi sağlanır. Lokmayı tüketen de döktüren de sevap kazandığından dolayı ülkemizde lokma tatlısının yeri ve önemi bir hayli fazladır.

Lokma genel olarak iki farklı türde yapılır. Bunlardan ilki saray lokması olmaktadır. İkincisi ise İzmir lokmadır. İki lokma türü de aynı malzemelerle elde edilir. Tek fark görünüşleridir. Un, tuz, maya, su ve şeker gibi malzemelerin birleşimi ile elde edilen lokma hamuru, kızartılır ve ardından da koyu kıvamlı bir şerbetle birleştirilir. İzmir lokma 3-4 tane olacak şekilde servis edilirken, saray lokması daha küçük boyutlu olduğundan dolayı 6-7 tane şeklinde servis edilir.

Tuzla Hayır Lokması Fiyatları

Tuzla hayır lokması fiyatları değişir. Bunun sebebi firma ve lokma adedi olmaktadır. Lokma sayısı arttıkça fiyat da artmaktadır. En kaliteli, hijyenik ve problemsiz Tuzla hayır lokmacısı hizmeti için bizimle iletişim kurabilirsiniz.