İstanbul Lokma Dağıtımı

Kağıthane Hayır Lokması

Kağıthane Hayır Lokması

Kağıthane hayır lokması hizmetimizle sizlerleyiz. En kaliteli, hijyenik ve temiz hayır lokması Kağıthane hizmeti için firmamızla iletişim kurabilirsiniz.

Kağıthane İstanbul Lokmacı

İstanbul Kağıthane lokmacı birçok nedenden ötürü tercih edilebilir. İnsanlar genelde adak, bir ölünün ardından ya da herhangi bir nedenle Kağıthane hayır lokması hizmetini tercih edebilirler. Aynı zamanda Kağıthane İstanbul lokmacı, söz, sünnet, düğün, nişan ve nikah gibi etkinliklerden dolayı da tercih edilebilir. Bir sınavın atlatılması ya da memuriyet gibi durumlar da lokma dağıtım ve dökme hizmeti gerektirebilir.

Lokma, çoğunlukla İzmir ile bütünleşmiş gibi lanse edilse de normalde İstanbul başta olmak üzere birçok kentimizde meşhurdur. Türkiye’nin tüm illerinde lokma bilinir ve tüketilir. Lokmanın ünü ülkemiz sınırlarını aşmış durumdadır. Arabistan, Balkanlar ve Yunanistan gibi yerler de lokma tanınan bir özel tatlıdır. Lokmanın geçmişi Osmanlı’ya kadar uzanır. O zamanlarda sadece saray halkının tüketmiş olduğu lokma, ilerleyen dönemlerde herkes tarafından tüketilen bir tatlı haline gelmiştir.

Cuma günü, cuma namazı çıkışı, namaz çıkışı, mevlid kandii, regaip kandili, ramazan, istanbul hayır lokması

Cuma günü, cuma namazı çıkışı, namaz çıkışı, mevlid kandii, regaip kandili, ramazan, istanbul hayır lokması

Kağıthane Lokmacı Arabası

Kağıthane lokma arabası ile de özdeşleşen lokma, insanların lokma kuyrukları oluşturmasıyla da akıllarda yer edinmiştir. Lokmadan almak isteyen insanlar lokma arabası önünde kuyruğa girerler. Kağıthane lokmacı arabası genelde cami çıkışları, okul kenarları ve işlek cadde yanlarında konumlanır. Böylece daha çok insanın lokma tüketmesi sağlanır. Lokmayı döktüren de tüketen de sevap kazandığı için ülkemizdeki yeri ve önemi ayrıdır.

Lokma temelde iki farklı türdür. Saray lokma ve İzmir lokması olmak üzere lokma iki çeşide ayrılır. İzmir lokmanın boyutu saray lokmaya oranla daha büyüktür. İzmir lokması ayrıca halka lokma olarak da bilinir. Çünkü ortası oyuktur ve halkaya benzeyen bir şekli vardır. Diğer lokma olan saray lokma ise bir iri zeytin kadardır. Bu iki lokma türünün malzemeleri aynıdır. Un, tuz, şeker, su ve mayanın birleşiminden elde edilen lokma hamuru daha sonra yoğun şerbet ile buluşturulur. Bu şekilde lokma elde edilmiş olunur.

Kağıthane Hayır Lokması Fiyatları

Kağıthane hayır lokması fiyatları değişir. Lokmanın adedi ve firmaya göre fiyatı da farklılaşır. En kaliteli ve hesaplı Kağıthane hayır lokmacısı hizmeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz.