İstanbul Lokma Dağıtımı

Esenyurt Hayır Lokması

Esenyurt Hayır Lokması

Esenyurt hayır lokması, lokmacı hizmeti almak isteyenler için en iyisini sunuyor. Hijyenik, temiz, hesaplı ve en iyi lokmacı hizmeti için siz de bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Esenyurt İstanbul Lokmacı

İstanbul Esenyurt lokmacı hizmeti birçok nedenden dolayı tercih edilebilir. Genellikle insanlar hayır yapmak maksadı ile Esenyurt hayır lokması tercihinde bulunurlar. Bununla beraber bir sınavın başarı ile atlatılması, memuriyet, adak gibi sebepler de Esenyurt İstanbul lokmacı hizmeti ile lokma döktürmeyi gerektirebilir. Aynı zamanda düğün, söz, sünnet ve nişan gibi durumlar sebebi ile de lokma hizmeti alınmak istenebilir.

Lokma döktüren de tüketen kişi de sevap kazandığından ötürü ülkemizde lokmanın önemi bir hayli fazladır. Günümüzde lokma İzmir’e özgü olarak bilinse de aslında tüm ülkemizde yaygındır. Başta İstanbul olmak üzere tüm kentlerimizde lokma dağıtımı yapılmaktadır. Aynı zamanda lokma döktürmek sadece ülkemizde değil Balkanlar, Arabistan ve Yunanistan gibi ülkelerde de yaygınlaşmıştır ve buralarda da lokma dağıtım ve döktürme hizmeti sunulmaktadır.

Hayır Lokması Dağıtımı - İzmir Lokması

Hayır Lokması İzmir Lokma

Esenyurt Lokmacı Arabası

Esenyurt lokma arabası ile dağıtımı yapılan lokma, insanların kuyruk oluşturmasıyla da bilinir. İnsanlar lokma almak için lokma arabası önünde sıraya girerler. Esenyurt lokmacı arabaları çoğunlukla camii giriş çıkışları, okul kenarları ve işlek cadde kenarlarında konumlanır. Bu sayede daha fazla insanın lokmadan faydalanması sağlanır.

Hayır Lokması, Cami Önünde Lokma Dağıtımı

Lokmalar temelde iki farklı çeşittir. Birincisi İzmir lokmadır. İkincisi ise saray lokmadır. Her iki lokma çeşidi de aynı malzemeler ile yapılır. Bu malzemeler un, tuz, şeker, su ve maya olmaktadır. Bu malzemelerden elde edilen hamur, koyu kıvamlı şerbet ile buluşturulur ve lokma tatlısı elde edilir. İzmir lokma, saray lokmaya göre daha büyük boyutludur. Orta bölümü oyuktur. Servis sırasında üçerli adet olacak şekilde sunulur. Bununla birlikte saray lokma zeytin tanesi büyüklüğünde olur. Servisi ise çoğunlukla altı yedi adet şeklindedir. Kürdana batırılıp tüketimi gerçekleştirilir.

Lokma Hayrı Dağıtımı

Esenyurt Hayır Lokması Fiyatları

Esenyurt hayır lokması fiyatları değişir. Bu değişikliğin nedeni adettir. Adet sayısına göre lokma döktürme fiyatı da farklılaşır. En kaliteli ve hesaplı Esenyurt hayır lokması hizmeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz.