İstanbul Lokma Dağıtımı

Kadıköy Hayır Lokması

Kadıköy Hayır Lokması

Kadıköy hayır lokması olarak Lokma hayırlarınızı döktürmek ve Lokma döktürme araçlarımızla istediğiniz yerde Lokma dağıtımı için hizmetimiz ile sizlerleyiz. En uygun fiyatlara, hiyjenik, kaliteli malzeme ve profesyonel çalışanlarımızla hayır lokması Kadıköy hizmeti için bizimle iletişime geçebilir, fiyatlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kadıköy İstanbul Lokmacı

İstanbul Kadıköy lokmacı hizmeti birçok sebepten ötürü tercih edilebilir. Hayır yapmak amacıyla dökülen lokma, aynı zamanda ölünün ardından da döktürülür. Sünnet, düğün, söz, nişan ve nikah gibi durumlardan dolayı da Kadıköy hayır lokması tercih edilebilir. Kadıköy İstanbul lokmacı hizmeti istenen sayıya göre döktürülebilmektedir.

Lokma genelde İzmir kentine özgü olarak bilinse de esasen İstanbul başta olmak üzere pek çok kentimizde meşhurdur. Lokmanın ünü ülkemiz sınırlarını da aşmış durumdadır. Günümüzde lokma Arabistan, Yunanistan ve Balkanlar’da da meşhurdur. Lokmanın geçmişi Osmanlı zamanına dek uzanır. O dönemlerde yalnızca saray halkının tükettiği lokma tatlısı, ilerleyen yıllarda halk tarafından da bilinen, yapılan ve tüketilen bir tatlı olmuştur.

Hayır Lokması Cami Önünde Dağıtım

Kadıköy Lokmacı Arabası

Kadıköy lokma arabası ile dökülen lokma, pek çok insanın kuyruk oluşturmasıyla da bilinir. İnsanlar lokmadan almak için sıraya girerler ve kuyruk oluştururlar. Bu nedenle de Kadıköy lokmacı söz konusu olduğunda akla genelde lokma kuyrukları da gelir. Lokmayı döktüren de tüketen de sevap kazandığı için ülkemiz kültüründe yeri çok ayrıdır.

Hayır Lokması İzmir Lokma

Lokma temelde iki farklı çeşittir. Birincisi saray lokmadır. İkincisi İzmir lokmadır. İzmir lokma genelde halka lokma olarak da bilinir. İzmir lokmanın boyutu saray lokmaya oranla daha büyüktür. Her iki lokma çeşidi de un, tuz, şeker, su ve maya gibi malzemelerle elde edilen bir hamurun yoğun şerbet ile birleştirilmesiyle yapılır. Bu iki lokmanın sadece şekilleri farklıdır. İzmir lokma bir çay bardağı ağzı kadar büyüklükte olur. Saray lokması ise iri zeytin tanesi kadardır. İzmir lokma servis edilirken genelde 3-4 adet olacak şekilde sunulur. Saray lokma ise servis sırasında 6-7 adet olacak biçimde sunulur.

Kadıköy Hayır Lokması Fiyatları

Kadıköy hayır lokması fiyatları değişir. Bu değişikliğin nedeni firma ve lokma sayısıdır. Lokma sayısı arttıkça fiyat da artmaktadır. En kaliteli, hesaplı ve hijyenik Kadıköy hayır lokmacısı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.