İstanbul Lokma Dağıtımı

Sultanbeyli Hayır Lokması

Sultanbeyli Hayır Lokması

Sultanbeyli lokmacı hizmetimiz ile sizlerleyiz. Sultanbeyli hayır lokması ile Sultanbeyli çikolatalı lokma dahil olmak üzere her türlü lokmayı hazırlamaktayız. En kaliteli lokma hizmeti için siz de bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Sultanbeyli İstanbul Lokmacı

İstanbul Sultanbeyli lokmacı hizmeti pek çok neden için tercih edilebilir. Ölünün ardından, adak ya da herhangi bir nedenle hayır yapmak için Sultanbeyli hayır lokması hizmeti alınabilir. İnsanlar genel olarak hayır yapmak maksadıyla Sultanbeyli İstanbul lokmacı hizmetini tercih etse de düğün, nişan, söz ve nikah gibi sebepler de lokmacı gerektirebilir.

Lokma ağırlıklı olarak İzmir’e özgü şekilde bilinse de esasen İstanbul başta olmak üzere tüm kentlerimizde meşhurdur. Öyle ki lokmanın ünü Türkiye sınırlarını aşmış durumdadır ve lokma hizmeti günümüzde Arabistan, Yunanistan ve Balkanlar’da da bilinmektedir. Lokmanın tarihçesi Osmanlı’ya dayanmaktadır. O dönemlerde sadece saraylılar tarafından tüketilen lokma tatlısı, ilerleyen yıllarda halk tarafından da benimsenen, bilinen ve yapılan bir tatlı olmuştur.

Hayır Lokması, Lokma Döktürme, İstanbul Lokmacı

Hayır Lokması, Cami Önünde Lokma Dağıtımı

Sultanbeyli Lokmacı Arabası

Sultanbeyli lokma arabası ile lokma dağıtım ve döküm işlemi gerçekleşir. İnsanlar lokma almak için kuyruğa girerler. Lokmayı döktüren de tüketen de sevap kazandığından ötürü ülkemizde lokmanın yeri ve önemi çok ayrıdır. Sultanbeyli lokmacı arabaları genelde cami giriş çıkışları, okul kenarları ve işlek cadde kenarlarında konumlanır.

Lokma normalde iki farklı çeşittir. Birinci lokma türü İzmir lokma, diğeri ise saray lokmadır. İzmir lokma ve saray lokma görünüş olarak farklı olsalar da malzemeleri aynıdır. Un, şeker, maya, tuz ve suyun birleşimi ile elde edilen lokma hamuru, kızartılır ve ardından koyu kıvamlı şerbetle birleştirilir. İzmir lokması bir çay bardağı ağzı büyüklüğünde olurken, saray lokması iri bir zeytin tanesi kadardır. İzmir lokmasına halka lokma da denir. Çünkü görünüş olarak halkaya benzemektedir. Saray lokması 6-7 tane, İzmir lokma ise 3-4 tane olacak şekilde servise sunulur.

Sultanbeyli Hayır Lokması Fiyatları

Sultanbeyli hayır lokması fiyatları değişir. Bunun neden firma ve lokma sayısı olmaktadır. Lokma sayısı arttıkça fiyat da artış gösterir. En kaliteli ve problemsiz Sultanbeyli hayır lokması hizmeti için siz de bizimle iletişim kurabilirsiniz.