İstanbul Lokma Dağıtımı

Güngören Hayır Lokması

Güngören Hayır Lokması

Güngören hayır lokması hizmetimiz ile sizlerleyiz. En hesaplı, kaliteli ve hijyenik lokmacı Güngören hizmetimiz için siz de bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Güngören İstanbul Lokmacı

İstanbul Güngören lokmacı birçok farklı nedenden dolayı tercih edilebilir. Bir ölünün ardından, hayır yapmak amacıyla ya da adak gibi nedenlerle Güngören hayır lokması tercih edilebilir. Bir sınav başarı ile geçildiğinde veyahut memuriyet gibi nedenlerle de lokma döktürülür. Güngören İstanbul lokmacı tercihi kimi zaman da düğün, söz, nişan ve sünnet gibi nedenlerden ötürü olur.

Lokma, ağırlıklı olarak İzmir’e özgü olarak lanse edilse de esasen ülkemizin tüm kentlerinde meşhurdur. Başta İstanbul olmak üzere bütün Türkiye’de lokma döktürme hizmeti verilir. Lokmanın geçmişi uzundur. Osmanlı zamanına dek uzanır. O zamanlarda yalnızca saray halkının bildiği lokma, ilerleyen zaman diliminde halk tarafından da bilinen ve tanınan bir tatlı olmuştur.

Güngören Lokmacı Arabası

Güngören lokma arabası ile lokma dağıtılır. İnsanlar lokma arabasının önünde sıraya girerek kuyruk oluştururlar. Bu sayede kendilerine lokma sırasının gelmesini beklerler. Lokmayı döktüren de tüketen de sevap kazanmaktadır. Bu nedenle lokmanın önemi kültürümüzde bir hayli fazladır. Lokma temelde ikiye ayrılır. Bunlardan ilki saray lokmasıdır. İkincisi ise İzmir lokmadır. İzmir lokmaya halka lokma ismi de verilir.

Güngören lokmacı hizmeti ile istenen lokma türü döktürülebilir. Her iki lokmanın yapılışı da aynıdır. Ancak sadece görüntüleri ve şekilleri farklıdır. Lokma yapımında un, tuz, şeker, maya ve tuz gibi malzemeler kullanılır. Bu malzemelerden elde edilen hamur kızartılır. Sonrasında ise bu hamur yoğun kıvamlı bir şerbetle birleştirilir. Ardından lokma elde edilir.

İzmir lokma bir çay bardağı ağzı büyüklüğünde olur. Saray lokması ise iri zeytin tanesi kadardır. İzmir lokmanın ortası oyuktur ve bu nedenle de halka lokma şeklinde de isimlendirilir. İzmir lokma üçerli, saray lokma ise altı yedi olacak şekilde servis edilir.

Güngören Hayır Lokması Fiyatları

Güngören hayır lokması fiyatları döktürülecek olan lokma sayısına göre değişir. En hesaplı, problemsiz ve hijyenik Güngören hayır lokması için bizimle iletişim kurabilirsiniz.