İstanbul Lokma Dağıtımı

Silivri Hayır Lokması

Silivri Hayır Lokması

Hayır lokması Silivri hizmetimizle sizlerleyiz. Hayır lokması Silivri gereksinimleri için firmamızla iletişim kurabilir, en iyi hizmeti alabilirsiniz.

Silivri İstanbul Lokmacı

İstanbul Silivri lokmacı birçok nedenden dolayı tercih edilebilir. Adak, hayır yapmak veya ölünün ardından lokma döktürmek bir gelenektir. Bununla birlikte bir sınavın atlatılması ve memuriyet gibi durumlar da lokma döktürmeyi gerektirebilir. Düğün, sünnet, söz ve nişan gibi durumlarda da Silivri hayır lokması hizmeti alınabilir. Kimi özel sebeplerden ötürü de Silivri İstanbul lokmacı gereksinimi duyulabilir.

Lokma İzmir’e özgü olarak biliniyor olsa da başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin tüm şehirlerinde lokma hizmeti mevcuttur ve lokma her yerde tanınan ve tüketilen bir tatlıdır. Lokmanın ünü ülkemiz sınırlarını aşmış durumdadır. Bununla birlikte lokma Arabistan, Yunanistan ve Balkanlar gibi yerlerde de meşhurdur. Lokmanın geçmişi Osmanlı dönemine kadar uzanır. O zamanlarda yalnızca saray halkı tarafından bilinen lokma tatlısı, ilerleyen dönemlerde yerli halkın da bildiği ve tükettiği bir yiyecek olmuştur.

Silivri Lokmacı Arabası

Silivri lokma arabası ile lokma dağıtımı ve dökümü gerçekleşir. İnsanlar lokma arabaları önünde kuyruk oluştururlar ve lokmadan almak isterler. Lokmayı döktüren de tüketen de sevap kazandığından ötürü ülkemizde lokmanın yeri çok ayrıdır. Silivri lokmacı arabaları genelde okul çıkış kapıları, cami giriş çıkışları ve işlek cadde kenarlarında konumlanır. Bu sayede daha fazla insanın lokma alması sağlanır.

Lokma temelde iki farklı türdür. Bunlardan ilki saray lokması, ikincisi ise İzmir lokmadır. İzmir lokma, halka lokma şeklinde de bilinir. Her iki lokmanın malzemesi de aynıdır. Ancak görüntüleri farklıdır. İzmir lokmanın ortası oyuktur. Bir çay bardağının ağzı büyüklüğündedir. Saray lokması ise bir iri zeytin tanesi boyutunda olur. İzmir lokma servis esnasında üç dört adet şeklinde sunulurken, saray lokma ise altı yedi adet olacak şekilde servis edilir.

Silivri Hayır Lokması Fiyatları

Silivri hayır lokması fiyatları değişkenlik gösterir. Bu değişkenliğin nedeni firma tercihi ve dökülecek lokmanın sayısıdır. Siz de en kaliteli, temiz ve problemsiz Silivri hayır lokmacısı hizmeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz.