İstanbul Lokma Dağıtımı

Beşiktaş Hayır Lokması

Beşiktaş Hayır Lokması

Beşiktaş lokmacı hizmeti sunan firmamız, en kaliteli Beşiktaş hayır lokması hizmeti ile İstanbul’un tüm ilçelerinde etkinliğini sürdürüyor. Hayır yapmak, adak sebebiyle veyahut iş yeri açılışı gibi nedenlerle lokma döktürmek istiyorsanız; en kaliteli hizmeti sunacağımızdan emin olabilirsiniz.

Hayır Lokması, Cami Önünde Lokma Dağıtımı

Beşiktaş İstanbul Lokmacı

İstanbul Beşiktaş lokmacı hizmetine birçok nedenden dolayı gereksinim duyulur. Ölen bir kişinin arkasından lokma döktürmek geleneğimizde mevcuttur. Bir başka neden ise adaktır. Adağını yerine getirmek amacıyla insanlar lokma döktürebilirler. Düğün, nişan, söz ve sünnet gibi nedenlerden dolayı da Beşiktaş hayır lokması döktürülebilir. Sebep her ne olursa olsun lokmayı döktüren de tüketen de sevap kazanmış olur.

Beşiktaş hayır lokması geleneği uzun senelerden bu yana sürmektedir. Ünü Türkiye sınırlarını aşan lokma, aynı zamanda Yunanistan ve Arabistan’da da meşhurdur. Lokmanın geçmişi oldukça uzundur. Osmanlı döneminde dayanan lokma tarihçesi, o dönemlerden bu yana varlığını sürdürmektedir. Osmanlı zamanında sadece saray ahalisinin tüketebildiği lokma, ilerleyen yıllarda halkın da tükettiği özel bir tatlı haline gelmiştir. Beşiktaş İstanbul lokmacı hizmetiyle de İstanbul kentinde popüler olan lokma, esasen ülkemizin tüm illerinde meşhur bir gelenektir.

Beşiktaş Lokmacı Arabası

Beşiktaş lokma arabası, lokma döktürmek için tercih edilir. Lokma arabaları cami önler, okul kenarları, kalabalık cadde kenarları gibi yerlerde konumlanır. Lokma almak isteyen kişiler kuyruğa girerek sıranın onlara gelmesini beklerler. Beşiktaş lokmacı hizmeti ile lokma tüketen ve lokmayı döktüren kişiler sevap kazanırlar. Bu nedenle de ülkemiz geleneğinde lokmanın yeri çok ayrıdır.

Lokma temelde iki farklı çeşittir. Birincisi İzmir lokmadır. İzmir lokma diğer lokma çeşidine göre büyük boyutludur ve üçerli olacak şekilde servise sunulur. İkinci lokma türü ise saray lokmadır. Bu lokma çeşidi ise zeytin büyüklüğünde olur ve servis sırasında altılı yedili olacak şekilde tabaklara eklenir.

Beşiktaş Hayır Lokması Fiyatları

Beşiktaş hayır lokması fiyatları dökülecek lokmanın sayısına göre değişir. Firmamız tarafından sunulan Beşiktaş hayır lokmacısı hizmeti son derece ekonomik fiyatlıdır ve her bütçeye hitap eder. Lokma fiyatları ve çok daha fazlası hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.