İstanbul Lokma Dağıtımı

Fatih Hayır Lokması

Hayır Lokması Dağıtımı - İzmir Lokması

Hayır lokması Fatih hizmetimiz, en hesaplı, temiz ve problemsiz bir deneyim sunmaktadır. Fatih’te Lokma Hayrı Döktürme hizmeti almak istiyorsanız, firmamız kaliteli malzeme ve hijyenik koşullarda, Geleneksel lezzet lokma tatlısını, Kur’an tilaveti eşliğinde döktürme ve dağıtımı yapmaktadır. Fatih hayır lokması hizmetimiz için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Fatih İstanbul Lokmacı

İstanbul Fatih lokmacı hizmeti çeşitli nedenlerden ötürü tercih edilebilir. Bir sınavı geçmek, hayır yapmak, memuriyet gibi nedenlerle Fatih hayır lokması hizmeti alınabilir. Bununla birlikte adak sebebiyle de Fatih İstanbul lokmacı tercih edilebilir. Genelde bir ölünün ardından hayır yapmak maksadıyla lokma döktürüldüğü olur. Aynı zamanda düğün, sünnet, nişan ve söz gibi etkinlikler için de hayır lokması döktürülür.

Lokma aslında İzmir’e özgü olarak bilinse de İstanbul başta olmak üzere pek çok kentimizde meşhurdur. Türkiye’nin bütün şehirlerinde lokma döküm ve dağıtım hizmeti verilmektedir. Lokmanın geçmişi Osmanlı dönemine dayanır. O zamanlarda bu özel tatlıyı sadece Osmanlı saray halkı biliyordu. İlerleyen yıllarda lokma tatlısı tüm halk tarafından tanınan ve tüketilen bir tatlı haline geldi. Bu özel lezzet günümüzde ülkemiz sınırları dışında da tanınmaktadır. Özellikle Arabistan, Balkanlar ve Yunanistan gibi yerlerde de lokma bilinmektedir.

Fatih Lokmacı Arabası

Fatih lokma arabası ile lokmanın dökümü ve dağıtımı gerçekleşir. Fatih lokmacı arabaları önünde kuyruklar oluşturarak bu muazzam lezzetten almak isterler. Daha çok kişinin lokma tatlısından nasiplenmesi için lokmacı arabaları cami çıkışları, okul çevresi ve işlek cadde kenarları gibi yerlerde konumlanır. Hayır lokması genelde iki farklı şekilde yapılır her iki tür de un, tuz, maya, şeker gibi malzemelerle elde edilen bir hamurun kızartılması ve sonrasında ise koyu kıvamlı bir şerbete birleştirilmesi sonucu oluşturulur.

Lokma Döktürmek İstiyorum

İlk lokma çeşidi İzmir lokmadır. İzmir lokmanın boyutu diğer lokmaya oranla daha büyüktür ve halka lokma şeklinde de bilinir. İkinci lokma türü ise saray lokmadır. Bu lokma çeşidi İzmir lokmadan daha küçüktür. İzmir lokma üçer dörder adet olacak şekilde servis edilirken saray lokma ise altı-yedi tane şeklinde servise sunulur.

Fatih Hayır Lokması Fiyatları

Fatih hayır lokması fiyatları değişkenlik gösterir. Bu, dökülen lokma adedi sayısına göre değişir. Fatih hayır lokmacısı gereksinimleriniz için siz de bizimle iletişime geçebilir, kusursuz hizmet alabilirsiniz.