İstanbul Lokma Dağıtımı

Sancaktepe Hayır Lokması

Sancaktepe Hayır Lokması

Sancaktepe hayır lokması hizmetimiz ile sizlerleyiz. En kaliteli, temiz ve problemsiz hayır lokması Sancaktepe hizmeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sancaktepe İstanbul Lokmacı

İstanbul Sancaktepe lokmacı birçok farklı nedenden dolayı tercih edilebilmektedir. Hayır yapmak, adak ya da ölünün ardından lokma döktürmek oldukça meşhurdur. Hatta bu bir gelenektir. Herhangi bir sınavın başarı ile atlatılması, bir dilediğin gerçekleşmesi veya memuriyet gibi sebepler de lokma hizmeti gerektirebilir. Sancaktepe hayır lokması hizmeti, söz, düğün, sünnet, nikah gibi nedenlerden dolayı da tercih edilebilir. Sancaktepe İstanbul lokmacı hizmeti başka bir özel nedenden dolayı da alınabilir.

Lokma geleneği İzmir’e özgü olarak lanse edilse de ağırlıklı olarak İstanbul başta olmak üzere birçok kentimizde meşhurdur. Bu yüzden de ülkemizin her bir kentinde lokma hizmeti alınabilir. Lokmanın geçmişi Osmanlı dönemine uzanır. O dönemlerde sadece saraylıların bildiği lokma tatlısı zamanla tüm halkın bildiği bir lezzet haline gelmiştir.

Cuma günü cami çıkışı namaz çıkışı lokma döktürme

Cuma günü cami çıkışı namaz çıkışı lokma döktürme

Sancaktepe Lokmacı Arabası

Sancaktepe lokma arabası ile lokma döküm ve dağıtım hizmeti sağlanır. Lokmayı tüketen de döktüren de sevap kazandığından ötürü ülkemizde lokmanın yeri ve önemi ayrıdır. Sancaktepe lokmacı arabaları genelde cami çıkış kapılar, işlek cadde yanları ve okul çevrelerinde konumlanır. Bu sayede daha fazla insanın lokma tüketmesi sağlanır.

Lokma temelde iki farklı türdür. Bunlardan ilkinin İzmir lokma olduğunu söyleyebiliriz. İkinci çeşit lokma ise saray lokmasıdır. Saray lokma ile İzmir lokma aynı malzemelerden elde edilir. Bu iki lokmanın sadece görüntüsü farklıdır. Un, şeker, tuz, maya ve su gibi malzemelerin birleştirilmesi ile lokma hamuru elde edilir. Ardından bu lokma hamuru kızartılır ve yoğun kıvamlı bir şerbet ile tatlandırılması gerçekleştirilir.

İzmir lokma ile saray lokma boyutları farklıdır. İzmir lokma bir çay bardağı ağzı büyüklüğünde iken saray lokması ise zeytin tanesi kadardır. Servis sırasında İzmir lokma üç dört adet, saray lokma ise altı yedi adet olacak şekilde dağıtılır.

Sancaktepe Hayır Lokması Fiyatları

Sancaktepe hayır lokması fiyatları değişir. Bunun nedeni adet ve firmadır. En kaliteli, temiz ve hijyenik Sancaktepe hayır lokmacısı hizmeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz.