İstanbul Lokmacı

İstanbul Lokmacı

istanbul lokmacı

İstanbul lokmacı, hijyenik ve güvenli koşullarda lokma dağıtımı hizmeti sunmaktadır. Herhangi bir nedenle lokma döktürmek istiyorum diyorsanız; işinde profesyonel ve deneyimli bir lokmacı firmasıyla iş birliği yaparak, siz de lokma döktürebilir ve hayır yapabilirsiniz.

İstanbul Lokmacı Firmaları ile Lokma Döktürmek

istanbul lokmacı

Türk mutfağında tatlıların çok önemli bir yeri vardır. Ayrıca Türk mutfağında şerbet, çikolata ve sütlü tatlılar olmak üzere birçok tatlı çeşidi bulunmaktadır. Şerbetli bir tatlı olan lokma, en sevilen tatlılardan biridir. Lokma tatlısı, Osmanlı mutfağından Türk mutfağına miras kalan önemli tatlılar arasında sayılır. Bununla beraber İstanbul lokmacı firmaları ile en iyi lokmaları elde etmeniz mümkündür.

Lokma tarifi, Türkiye’de İzmir’e özgü tatlılardan biridir. Ancak İstanbul lokmacı firmaları ile de Marmara Bölgesi’nde popüler olmayı başarmıştır. Sadece Türk mutfağında değil, Arap ve Balkan mutfağında da bu tatlıya çok benzeyen tatlıların olduğu görülmektedir. Ülkemizde bu tatlı her yörede yapılır ve tüketilir. Bu tatlıyı Türkiye’nin birçok yerinde ücretsiz olarak yiyebilirsiniz. Çünkü lokma dağıtımı bir gelenektir.

İnsanlar bu tatlıyı bir şeyi kutlamak için ya da iyi bir haber aldıklarında yapıp herkese veriyorlar. Örneğin doğum, sünnet ya da istedikleri bir şeyin haberini alınca İstanbul lokmacı ile anlaşarak lokma döktürebiliyorlar. Ancak sadece bir şeyi kutlamak için değil, cenaze gibi törenler için de lokma dağıtılır.

Bu lezzetli tatlıyı kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken akışkan bir hamur hazırlayıp kızgın yağda kızartmak. Daha sonra şerbetin içine koyup servis edebilirsiniz. Bu lezzetli tatlı ile sofralarınızda görsel bir şölen yaratabilir, misafirlerinizin beğenisini kazanabilirsiniz. Ayrıca güzel haberler aldığınızda bu lezzetli tatlıyı yapabilir ve başkalarıyla paylaşabilirsiniz.

Lokma Dağıtımı

Emin olun bu tatlıyı denedikten sonra çok seveceksiniz ve en sevdiğiniz tatlılardan biri olacak. Daha önce tatmadıysanız; bu lezzetli tatlıyı denemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Lokma, basit bir şurupla kaplanmış bir kızarmış tatlı hamurudur. Tatlı olarak servis edilen lokma, kahveye eşlik eden popüler bir yiyecek olarak da bilinir. Bu lokma büyüklüğündeki hamur işlerine çikolata sosu, bal, tarçın, susam veya rendelenmiş ceviz ekleyebilirsiniz.

Lübnan’daki altın kahverengi ve gevrek olana kadar kızartılmış ve daha sonra basit şurupla kaplanmış çörek topları olan awamat ile karıştırılmamalıdırlar. Lokma genellikle partiler halinde kızartılır ve düğünler, iş etkinlikleri, çeşitli etkinlikler ve hatta cenazeler gibi özel günlerin katılımcılarına sunulur. Bu özel lezzet ağırlıklı olarak Marmara ve Ege’de popülerdir. Pek çok insan, özel günlerde büyük İstanbul lokmacı ile iş birliği yaparak lokma döktürür. Lokma dört mevsim boyunca popülerdir.

İstanbul Lokma Kültürü

Türkçe lokma kelimesi, üstün lezzetli bu minik tatlıları anlatan “ağız dolusu” veya “lokma” anlamına gelir. Lokma, Osmanlı İmparatorluğu saraylarında padişahların aşçılarından doğmuştur. Yüzyıllar boyunca lokmanın tarifi gizli tutuldu, ancak 20. yüzyılda geleneksel bir Türk tatlısı haline geldi.

Türkiye’nin sokaklarında dolaşırken, bazı pastanelerde, altın-kahverengi bir renge ulaşır ulaşmaz, şurup içine atılan minik hamur toplarını kızartan küçük bir stand ile bilinir. Küçük kaselerde dağıtılır ve bir kürdan yardımıyla hareket halindeyken yenebilir. Helva gibi lokmanın da Türk kültüründe yeri vardır ve cenazelerde sık sık ikram edilir. Bu yüzden, kendilerine şuruplu bu nefis tatlıdan birkaç parça almak için caminin önünde sıraya giren insanları sık sık görürsünüz.

Lokma, hamurdan ve bazen çeşitli peynirlerle yapılır, küçük toplar halinde yuvarlanır ve altın-kahverengi olana kadar kızartılır. Daha sonra şurup içinde ıslatılır ve hemen servis edilir. Dış kabuğu genellikle gevrek, içi yumuşak kalır. İstanbul lokmacı firmaları, lokma kültürünün devamı için çok büyük katkılar sağlamaktadır. Kaliteli, güvenilir ve işini en iyi biçimde yapan İstanbul lokma firmaları arasından seçim yapmak ve lokma dağıtımı işleminin problemsiz gerçekleşmesi adına son derece önemli olmaktadır.

Hayır Lokması, Cami Önünde Lokma Dağıtımı

Lokma tatlısının geçmiş bir kültürün devamı olduğunu dile getirmiştik. Lokma tatlılarının temeli paylaşım ve beraberliği ele alır. Lokma tatlılarının bugün İzmir’de bu kadar güçlü bir şekilde dağıtılmasındaki ilk etken de bu dayanışma kültürüdür. Tabii bu etkide lokmacıların da büyük bir payı var. Son 1, 2 yılda İzmir dışındaki bazı illerde de hayır amaçlı lokma dağıtımının başladığını gözlemleyebiliriz. Lokma dağıtımını gerçekleştiren lokma dağıtım şirketlerinin son zamanlarda çok fazla artması, bu durumun en büyük göstergesidir. Lokma tatlısının halk arasında pek çok ismi mevcuttur. Bunlardan en bilindiği ise, Osmanlı saray mutfağında bir tatlı olmasından dolayı, Saray tatlısıdır.

İstanbul Lokmacı Firmaları

İstanbul lokmacı seçimi büyük bir titizlik gerektirir. Doğru firma seçimi sayesinde lokma döktürmek büyük bir zahmet olmaktan çıkar. Hayır lokması Anadolu Yakası veyahut hayır lokması Avrupa Yakası gibi lokma döküm gereksinimleriniz var ise tek yapmanız gereken İstanbul lokmacıları ile iş birliği yapmak olur. Uzun yıllardan bu yana lokma sektöründe faaliyet gösteren firmamız da size en iyi şekilde yardımcı olacaktır. Güvenilir, temiz ve hijyenik şekilde lokma dağıtım hizmeti sağlayan firmamız, beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayacaktır.

Özellikle de yaşadığımız şu günlerde paylaşma ve dayanışmaya her zamankinden çok daha fazla ihtiyaç duyuyoruz. Lokma kültürünün yaşatılıp devam ettirilmesindeki en önemli unsur kesinlikle lokma firmalarıdır. Kurumsal anlayışı benimseyerek hizmet veren firmaların ise önemi çok daha iyi anlaşılmaktadır. Lokma firmaları; kurumsal anlayışı, geleceğini güvence altına almak ve bütünleşmiş bir strateji oluşturmak için kullanmalıdır. Kurumsal anlayışın bütünleşik bir planlama içerisinde devam ettirilebilmesi için dört temel şartın sağlanmış olması gerekmektedir.

Yıllık Bütçelerle Bağlantı Halinde Olun: Lokmacılar, beş yıllık yapılan planlamalar ile bir sonraki yıl içerisinde oluşacak gelir ve giderler arasındaki bağlantıyı kurmalılar.

Büyük Hedefler Belirlemek: Lokma firmaları, tüm çalışanların kabul edeceği ölçülerle alakalı olarak çeşitli büyük hedefler belirlemelidir.

Hayır Lokması İzmir Lokma

Önemli İş Girişimleri Belirlemek: Lokmacılar, diğer işletmelerin çeşitli stratejik amaçlarına yarar sağlayacak girişimlerin neler olduğunu öğrenmeli ve belirlemelidir.

Stratejik Uygulamaları Belirlemek: Kurumsallığın ölçüleriyle belirlenmiş olan büyük çaplı hedefler ile bu ölçülerin performans seviyeleri arasındaki farkı anlamak ve belirlemek gerekir