İstanbul Lokma Dağıtımı

Çekmeköy Hayır Lokması

Çekmeköy Hayır Lokması

Çekmeköy hayır lokması, en kaliteli ve temiz hizmeti sunuyor. Lokmacı Çekmeköy hizmeti ile İstanbul’un her ilçesinde hizmet sağlayan firmamız, temiz, hijyenik ve hesaplı lokma dağıtım ve döküm faaliyetleri ile sektörde fark yaratmaya devam ediyor.

Çekmeköy İstanbul Lokmacı

İstanbul Çekmeköy lokmacı, herhangi bir nedenden ötürü tercih edilebilir. Çekmeköy hayır lokması en çok da hayır yapmak amacı ile döktürülür. Bununla beraber memuriyet, bir sınavın geçilmesi ya da herhangi bir adak nedeniyle lokma döktürülebilir. Çekmeköy İstanbul lokmacı, sünnet, düğün, kına ve söz etkinlikleri için de tercih edilebilir. Lokma geleneği ülkemizde önemlidir. Lokmayı hem döktüren hem de tüketen bireyler sevap kazanır.

Ülkemiz kültüründe önemli bir yere sahip olan lokma, uzun senelerden bu yana biliniyor. Lokmanın geçmiş Osmanlı dönemine dek uzanıyor. O dönemlerde sadece saray halkının tüketebildiği bir lezzet olan lokma, ilerleyen yıllarda halkın da bildiği ve tükettiği bir lezzet haline gelmiştir. Öyle ki lokmanın ünü ülkemiz sınırlarını aşmıştır. Eskilerde olduğu gibi şimdilerde de lokma Balkanlar, Arabistan ve Yunanistan gibi yerlerde de bilinen ve tüketilen bir tatlı çeşidi olarak lanse edilmektedir.

Çekmeköy Lokmacı Arabası

Çekmeköy lokma arabası ile dağıtımı gerçekleşen lokma, uzun kuyruklar halinde insanların sırayla aldığı bir yiyecektir. Lokma sırası da ülkemizde sıklıkla gördüğümüz bir durumdur. Çekmeköy lokmacı arabaları genellikle okul önleri, cami çıkışları, işlet cadde kenarlarında dururlar. Bu sayede daha çok insanın lokma alması sağlanır.

Lokma temelde iki farklı türdür. Her ikisinin yapılışı ve içindeki malzemeler aynıdır. Yalnızca şekilleri farklıdır. Birinci lokma türü İzmir lokmadır. Diğeri ise saray lokmadır. İzmir lokmanın boyutu saray lokmaya göre daha iridir. İzmir lokmasının orta kısmı oyuktur. Servis esnasında üç adet olacak biçimde sunulur. Bununla beraber saray lokması ise bir zeytin tanesi büyüklüğündedir. Altı yedi adet şeklinde servis edilir. Kürdana batırılıp tüketilir.

Çekmeköy Hayır Lokması Fiyatları

Çekmeköy hayır lokması fiyatları değişir. Bu değişikliğin sebebi ise dökülen lokma sayısıdır. Lokma sayısına göre fiyatlar artıp azalmaktadır. Ekonomik ve problemsiz Çekmeköy hayır lokması hizmeti için siz de bizimle iletişim kurabilirsiniz.